Srbsko zažilo senzaci

15 listopadu 2021 09:08:26 CET

Portugalsko doma prohrálo 1:2 se Srbskem a cestou na mistrovství světa v Kataru si stále nemůže být jisté. Srbsko slaví povýšení.

Srbsko dalo signál ostatním týmům na nižším žebříčku, že je možné si nad velkými favority smlsnout. Norsko možná půjde v jejích stopách a v úterý nastoupí proti Nizozemsku. V tuto chvíli si můžete vsadit na celkového vítěze MS 2022. Brazílie má kurz 5.50, Francie má kurz 6.50 a Anglie má kurz 6.50.

Portugalcům v utkání se Srbskem stačila k vítězství ve skupině pouze remíza a nyní mají Srbové zajištěnou letenku do Kataru. Mistři Evropy z roku 2016 vstoupili do zápasu perfektně a už ve druhé minutě vedli 1:0 po zásahu Renata Sanchese.

První varování však dostali už v prvním poločase, kdy vyrovnal Dušan Tadič, a v poslední minutě zápasu udeřili znovu, protože právě v 90. minutě naservíroval Tadič Aleksandaru Mitrovičovi přihrávku a zajistil tak senzační postup na mistrovství světa na úkor Portugalska. Na mistrovství světa hráli naposledy v roce 1998.

"Musíme převzít zodpovědnost, protože jsme hráli špatně. Ve druhém poločase jsme se pouze bránili. Velké uznání pro Srbsko, hrálo velmi dobře, ale my bychom měli být nahoře," komentoval po zápase Joao Palhinha.

"Všichni jsme zklamaní, ale musíme se teď soustředit na play-off, protože máme dost potenciálu hrát na mistrovství světa. Samozřejmě nemůžete vyhrát všechno, ale tato situace nám dá sílu," dodal kouč.