AC Milán je zase na čele tabulky

24 října 2021 10:31:12 CET

AC Milán zůstává po devíti kolech neporažený v boji o Scudetto. V sobotu porazil Bolognu 4:2 v šíleném zápase.

Hrál dokonce i Zlatan Ibrahimovič poprvé v sezóně od první minuty a hned se stal hrdinou zápasu. Švéd nejprve asistoval Rafaelu Leaovi na trefu na 1:0. Za stavu 2:0 pro Milán a výhody jednoho hráče navíc si ale vstřelil vlastní gól, jen o tři minuty později svítil na tabuli stav 2:2.

Poté, co další hráč Bologni viděl červenou kartu, Milan získal zpět vedení a sám Ibra skóroval na 4:2 a stal se čtvrtým nejstarším střelcem Serie A v historii. V tuto chvíli si můžete vsadit na vítěze Serie A 2021/2022. Juventus má kurz 21.00, Inter Milán 2.20 a AC Milán 5.50.

Stefano Pioli měl po sobotním zápase Serie proti Blogni smíšené pocity. Koučovi se po vstřelení dvou branek nelíbil přístup jeho svěřenců, nyní hlásí zákrok. AC Milán však udělal obrovskou chybu v přístupu k soutěži, která ho stála dvoubrankové vedení ve výhodě. Pioli nebyl spokojený a řekl:

"Udělali jsme chybu, když jsme si mysleli, že s převahou 2:0 a výhodou jednoho hráče je zápas u konce. Pokud přestanete hrát dobře, riskujete, že projdete jiným scénářem. Naštěstí jsme ukázali naši sílu a pokračovali v boji."

"Koneckonců je to velmi, opravdu, velmi důležité vítězství. Nyní musíme znovu získat svou duševní a fyzickou energii a pak se vyvarovat dalších chyb tohoto druhu," dodal trenér.