Haaland je opět mimo hru

22 října 2021 23:48:21 CET

Útočník Borussie Dortmund Erling Haaland bude už podruhé v letošní sezóně mimo hru, kdy bude pár týdnů léčit opětovné zranění kyčle.

Dortmund, který má kurz na sebrání bundesligového titulu z rukou rivala Bayernu Mnichov, se musí podle trenéra Marca Rose připravit na pár týdnů bez nejlepšího střelce týmu.

Kvůli tomu přijde o víkendový duel proti Arminii Bielefeldu a příští týdne proti Kolínu, ale mohlo by to znamenat, že norský útočník přijde také o zápas 3. listopadu proti RB Lipsku, což je poslední ligový zápas před reprezentační přestávkou.

Pro Dortmund je to hořká zpráva hlavně poté, co Haaland se teprve nedávno vrátil z marodky. Po svém návratu dokázal vstřelit dva góly vítězném zápase proti Mainzu 3:1.

V úterý také odehrál celých 90 minut v prohraném zápase Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterdam 4:0.

Jednadvacetiletý útočník vstřelil 13 gólů v deseti zápasech v letošní sezóně  a vstřelil celek v dresu Dortmundu od svého příchodu v roce 2019 z Red Bullu Salzburg 70 gólů.

"Erling bude mimo hru, musíme se bez něj obejít dva týdny," řekl trenér Rose.

"Má zranění kyčle a tudíž nemůže hrát. Je to stejné tříslo, ale jiná strana."

"Erling byl z toho včera zdrcen, protože byl tak šťastný, že je zpět. Nyní je opět na marodce."