Leverkusen zaslouženě vyhrál

29 listopadu 2021 20:22:13 CET

V Bundeslize si Bayer 04 Leverkusen zasloužil vyhrát 3:1 proti RB Lipsku a obsadil tak třetí místo v tabulce.

První poločas začal pod taktovkou skvělých hráčů Leverkusenu a pomalým rozjezdem RB Lipska. Bayer se ujal vedení v osmé minutě. Branka však byla o několik minut později odvolána.

Leverkusen ale zůstal dominantní a ve 21. minutě to bylo po trefě Floriana Wirtze skutečně 1:0. Jen o pár minut později následovala branka na 2:0 pro Leverkusen. Ve druhém poločase se Lipsko náhle probralo. Hostům se konečně dostala energie do žil a následoval kontaktní gól v 61. minutě. Ale gól o tři minuty později zajistil Leverkusenu vítězství.

Po třech silných zápasech v řadě pro Leverkusen a třech porážkách v řadě pro Lipsko je nyní Leverkusen v tabulce výš než poražený kádr z Lipska. Dále se Leverkusen střetne s posledním Greutherem Fürthem v Bundeslize. V tuto chvíli si můžete vsadit na celkového vítěze Německého poháru 2021/2022. Borussia Dortmund má kurz 12122.00 a RB Lipsko má kurz 2.25.

Poražený tým stále dělí od obou týmů na špici mnoho bodů, ale na stupně vítězů je prozatím možno dosáhnout. Leverkusen odehrál přesvědčivý první poločas a zaslouženě si odvezl výhru domů. Pro Lipsko zůstává s touto porážkou v sezóně plné vzestupů a pádů osmé místo v tabulce.