Resultater

Pioli: Vi kan vinde Europa League

Tue, 16 Mar 2021 05:40:33 EST
Milans træner, Stefano Pioli, mener, at hans hold har nok kvalitet til at gå hele vejen og vinde Europa League.

Zlatan er åben for ny Milan-aftale

Thu, 11 Mar 2021 04:10:11 EST
Den svenske veteran, Zlatan Ibrahimovic, er på ingen måde afvisende overfor at forlænge sin kontrakt med Milan.

Kjær: Glad for at trække United

Wed, 03 Mar 2021 03:01:20 EST
Den danske forsvarsspiller, Simon Kjær, er godt tilfreds med, at Milan skal møde Manchester United i Europa League.

Hernandez: Godt for Hakimi og mig at komme væk

Mon, 22 Feb 2021 02:27:49 EST
Theo Hernandez fortæller, at det var godt for både ham og Achraf Hakimi at komme væk fra Real Madrid.

Skriniar: Skulle have scoret flere mål

Thu, 18 Feb 2021 02:58:56 EST
Inters forsvarsspiller, Milan Skriniar, mener, at holdet skulle have scoret flere mål i deres sejr over Lazio i weekenden.

Romagnoli: Lavede for mange fejl

Wed, 17 Feb 2021 05:26:56 EST
Milans forsvarsspiller, Alessio Romagnoli, er meget skuffet over, at holdet måtte se sig besejret af Spezia i weekendens kamp.

Bennacer: Zlatan bidrager meget

Mon, 15 Feb 2021 02:25:48 EST
Milans midtbanespiller, Ismael Bennacer, mener, at Zlatan Ibrahimovic bidrager med rigtig meget til det italienske hold i denne sæson.

Pioli vil forlænge med Zlatan

Wed, 10 Feb 2021 02:15:16 EST
Milans træner, Stefano Pioli, vil meget gerne forlænge kontrakten med holdets rutinerede og stærke angriber, Zlatan Ibrahimovic.

Kjær vil slutte af i Milan

Mon, 01 Feb 2021 02:33:19 EST
Den danske landsholdsanfører, Simon Kjær, vil gerne slutte karrieren af i Milan, hvor han er rigtig glad for at være.

Kessie kæmper for spilletid

Sat, 30 Jan 2021 16:14:00 EST
AC Milan-spilleren Franck Kessie udtaler, at det er hårdt at have mistet sin startplads i klubben.
Page 2 of 13