Atalanta peatreener sidus end klubiga

01 detsember 2021 12:58:51 CET

Viimastel aastatel Euroopa eliiti tõusnud Atalanta teatas, et peatreener Gian Piero Gasperini jääb klubisse vähemalt 2024. aastani.

Meistrite liiga uus hooaeg kogub tuure ja kuninglikku eurosarja pole veel võitnud Lionel Messi endale hankinud Pariisi Saint-Germain, kes on viie vooru järel kogunud kaheksa punkti, aga kindlustanud alagrupist edasipääsu. PSG ajaloo esimese Meistrite liiga võidu koefitsient on 9.00. Esimest trofeed jahib ka Manchester City, kelle võitu hinnatakse koefitsiendiga 3.75.

Atalanta pole edasipääsu veel kindlustanud, kuid viimase vooru eel on kõik enda teha: kui kodus Villarreal alistatakse, on grupi teine koht nende. Gasperini on viinud meeskonna, kes võitles varem Serie A-sse püsimajäämise eest, kolm hooaega järjest Meistrite liigasse. Tema saldoks Atalantas on 136 võitu, 65 viiki ja 57 kaotust.

"Ta on meie projekti keskmes ning tema uus leping kehtib 2024. aastani, võimalusega seda veel ühe hooaja võrra pikendada," avaldas Percassi Sky Sport Italiale. 63-aastane treener juhendab Atalantat alates 2016. aasta juunikuust, varem on Gasperini peatreenerina töötanud Crotones, Genoas, Milano Interis ja Palermos.

Eile võttis Atalanta neljanda järjestikuse võidu, kui alistas 4:0 Venezia. Mario Pašalic viis Atalanta juba 12. minutiks 2:0 juhtima ja vormistas 67. minutil lõppseisu, horvaadi kübaratrikile lisas ühe Teun Koopmeiners. Atalanta on tabelis neljas, kaotuseta ollakse kaheksas järjestikuses mängus.