Tohver teenindas Euroopa liiga kohtumist

22 oktoober 2021 22:08:07 CET

Eesti juhtiv jalgpallikohtunik Kristo Tohver tegi oma teise etteaste tänavuses Euroopa liigas, kui vilistas F-alagrupi kohtumist, kus Bulgaaria meister Razgradi Ludogorets kaotas koduväljakul 0:1 Portugali klubile Braga.

Meistrite liiga uus hooaeg on alanud ja kuninglikku eurosarja pole veel võitnud tänavu suvel Lionel Messi endale hankinud Pariisi Saint-Germain, kes on kolme vooru järel kogunud seitse punkti. PSG ajaloo esimese Meistrite liiga võidu koefitsient on 7.00. Esimest trofeed jahib ka Manchester City, kelle võitu hinnatakse koefitsiendiga 4.00. Cityl on samas alagrupis kogutud kuus silma.

Kohtumise ainsa värava lõi Ricardo Horta 7. minutil. Tohver, kelle assistentideks olid Silver Kõiv ja Sten Klaasen ning neljandaks kohtunikuks Juri Frischer, jagas kohtumise jooksul kuus kollast kaarti (neli võõrustajatele, kaks külalistele). Tohveri esimene mäng tänavuses Euroopa liigas oli 1. vooru matš Viini Rapid - Genk (0:1).

Teises F-alagrupi kohtumises tegid Midtjylland ja 1991. aasta Euroopa meisterklubi Belgradi Crvena Zvezda 1:1 viigi, mis tähendab, et Serbia klubi on 7 punktiga liider ning Braga 6-ga teine. Midtjyllandil on kaks ja Ludogoretsil üks punkt.

Euroopa liiga 3. vooru üks oodatumaid vastasseise leidis aset Sevillas, kus Real Betis võõrustas veel viis päeva tagasi Bundesligat juhtinud, aga siis Müncheni Bayernilt 1:5 kolaka saanud Leverkuseni Bayerit.

Real Betis asus 75. minutil Borja Iglesiase penaltist juhtima, aga 82. minutil Robert Andrich viigistas. Mõlemal klubil on nüüd tabelis seitse punkti. Teisipäeval Budapesti Ferencvarosest 2:0 jagu saanud Glasgow Celtic on 3 punktiga kolmas, ungarlased on nulli peal.