Eesti kaotas kodusaalis Iisraelile

30 november 2021 12:10:49 CET

Eesti meeste korvpallikoondis jätkas MM 2023 valiksarja kaotusega, kui kodus Iisraelile 69:79 alla jäädi.

Uus NBA hooaeg on alanud ja tiitlikaitsjana läks sellele vastu Milwaukee Bucks, kelle jaoks sai läbi täpselt 50 aastat kestnud ootus. Nende teise järjestikuse tiitli koefitsiendiks hinnatakse hetkel 8.00. Samas tuleb kõigil kindlasti arvestada esimest trofeed jahtiva Brooklyn Netsiga, kelle koefitsient on 3.90, ja legendaarse Los Angeles Lakersiga, kelle koefitsient 14.00.

Korraks olid mehed aga koondiste juures ja kui valikakna avamängus õnnestus eestlastel võõrsil Saksamaad üllatada, siis Iisrael oli hästi valmistunud. Tasavägise avapoolaja järel haarasid külalised kolmanda veerandaja keskel 12-punktise edu, aga Kristjan Kitsingu ja ilusa mängu teinud Mikk Jurkatamme kaugvisked vähendasid Eesti kaotusseisu ning viis järjestikust punkti visanud Henri Drelli korvid tõid tabloole seisu 53:56.

Viimasel veerandajal kärises vahe uuesti kümnele, kuid Eesti keeras kaitses mängu lukku ja jõudis veelkord kahe punkti kaugusele - 65:67. Sellele vastasid vastased aga spurdiga ja rohkemaks Eestil jaksu polnud.

Eesti resultatiivseim oli seitsmest kaugviskest neli tabanud Mikk Jurkatamm 14 punktiga, Siim-Sander Vene lisas 13 ja Kristian Kullamäe 11 punkti. Iisraeli kasuks viskasid neli meest kümme punkti, nende seas jõudis Gal Mekel ka kümne korvisööduni ja Nimrod Levi 11 lauapallini. Eesti kaotas lauavõitluse 29:38.