Kalev/Cramo sai Eesti meistriliigas pronksi

25 mai 2022 18:05:27 CET

Korvpalli meistriliiga pronksmedalid riputati kaela BC Kalev/Cramo mängijatele, kes alistasid koduses Kalevi Spordihallis TalTechi 79:68 ja kogu seeria lõpuks mängudega 3:0.

Korvpalliliigas NBA on konkurentsi jäänud neli võistkonda: idast Boston Celtics ja Miami Heat, läänest Golden State Warriors ja Dallas Mavericks. Kõik neli on vähemalt korra meistriks kroonitud, kusjuures kõik ka sel sajandil: Celtics viimati 2008, Heat 2013, Warriors 2018 ja Dallas 2011. Nüüd on koefitsiendid nelikul vastavalt Bostonil 3.80, Miamil 6.75, GSW-l 1.52 ja Dallasel 46.00.

Kohtumine algas tasavägiselt ja esimesele hingetõmbepausile mindi Kalevi 19:17 eduseisus. Teisel veerandil õnnestus aga selgelt paremini kodumeeskond, kes asus pikaks pausiks ette 43:31, kirjutab Basket.ee.

TalTech võitles vaatama kehvale viskepäevale kolmese joone tagant siiski vapralt edasi ja neljandal mänguperioodil õnnestus Alar Varraku hoolealustel üheksa minutit enne normaalaja lõppu jõuda tagasi kolme punkti kaugusele (58:55). Kalev vastas aga kiire 6:0 spurdiga ja pärast seda vastaseid enam ohtlikult lähedale ei lasknud.

Marcis Vitols tõi otsustavas pronksimängus kalevlaste parimana 16 punkti. Kamari Murphy lisas 12 ning Rauno Nurgeri arvele jäi 11 punkti ja 5 lauapalli. Kristjan Kitsingu kontosse kanti 10 silma. TalTechi poolelt tegi enim skoori Oliver Metsalu, kes kogus 16 punktiga. Erik Keedus tegi 14 punkti ja 11 punktiga kaksikduubli ning Gregor Ilves lisas 10 silma.

Korvpalli meistriliigas on käimas veel finaalseeria, mida juhib mängudega 2:0 Pärnu. Seeria kolmas kohtumine peetakse neljapäeval Pärnus.