Vips lahkus Hispaaniast punktideta

28 mai 2022 11:39:26 CET

F2 meistritiitlist unistava Jüri Vipsi (Hitech) jaoks ebaõnnestus Hispaania GP täielikult, sest kirja läks nulliring.

F1 hooaeg kestab praeguse plaani kohaselt 22 etappi, et välja selgitada ajaloo 73. meister. Uute regulatsioonide tõttu on jõudude vahekorrad muutumises, kuid esimesel kuuel etapil olid heas hoos Ferrarid ja Red Bullid, hooaega vägevalt alustanud Charles Leclerci (Ferrari) meistritiitli koefitsiendiks hinnatakse 7.00. Valitsev maailmameister Max Verstappen (Red Bull) võitis Saudi Araabias, Imolas, Miamis ja Hispaanias - tema tiitlikaitsmisele saab panustada koefitsiendiga 1.16.

Kvalifikatsioonis viimasel ringil vägevalt kihutanud ja napilt teise kohaga leppinud Vips startis sprindile üheksandast ruudust, aga kihutas kuuendal ringil kuuenda koha pealt liivaväljale ja katkestas. Põhisõidus ebaõnnestus aga boksipeatus ja lõpuks läks kirja 17. koht.

Mõlemad sõidud võitis brasiillane Felipe Drugovich (MP), kes juhib nüüd 86 punktiga MM-sarja üldarvestust. Vips, kes nüüd kaks nädalavahetust järjest jäänud tühjade pihkudega, on 30 punktiga üldarvestuses üheksandal kohal.

Nädalavahetus ei läinud siiski täiesti tühja, sest reedel tegi Vips samas ajalugu: temast sai vabatreeningul esimene eestlane, kes F1 sarja nädalavahetusel rajale pääsenud. Kiiret ringi eestlane ei sõitnud, sest tegeles aerokaardistamisega. Ametlikult läks kirja, et Vips kaotas vabatreeningu kiireimale mehele Charles Leclercile (Ferrari) 4,3 sekundit ning jäi eelviimasest mehest Nicholas Latifist (Williams) veidi enam kui sekundi kaugusele.

Mootorispordile panustamine

bet365 kasutab küpsiseid
Kasutame küpsiseid, mis aitavad meil pakkuda paremat ja individuaalsemat teenust. Lisateavet leiate meie küpsiste poliitikast.
Halda küpsiseid
Nõustun
Jõudlusküpsised
Jõudlusküpsised koguvad anonüümset teavet eelistuste kohta ja parandavad seeläbi kasutajakogemust. Kasutame neid ettevõttesiseselt veebilehe külastajate kohta koondstatistika kogumiseks.
Nõustun
Hädavajalikud küpsised
Mõned küpsised on vajalikud veebisaidi toimimiseks ja neid ei saa eemaldada. Nende hulka kuuluvad alltoodud küpsised.
Seansihaldus
Haldavad seansi teavet ja võimaldavad külastajatel veebisaidil ringi liikuda.
Funktsionaalsus
Talletavad teavet, mis võimaldab meil meeles pidada kasutaja eelistusi, nt keelevalikut, sortimisvalikuid ja meediasätteid. Lisaks sellele kasutatakse neid ka kasutajakogemuse parandamiseks – näiteks ei kuvata kasutajale üht ja sama sõnumit kaks korda.
Pettuste ennetamine
Talletavad teavet, mis võimaldab meil ennetada veebisaidi kuritahtlikku kasutust.

Jälitus
Talletavad teavet selle kohta, kuidas kasutajad veebisaidile jõudsid. See on vajalik, et saaksime oma koostööpartneritele õigesti tasuda.