Kontaveit jõudis Moskvas finaali

23 oktoober 2021 12:39:49 CET

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) jõudis Moskvas toimuval WTA 500 kategooria tenniseturniiril finaali, alistades poolfinaalis 6:3, 6:4 tšehhitari Marketa Vondroušova (WTA 35.).

Novak Djokovic (ATP 1.) võitis tänavu Austraalias, Prantsusmaal ja Wimbledonis, kuid jäi Suurest slämmist siiski ilma ja ei korranud viimati 1969. aastal Rod Laveri poolt tehtut. Uus võimalus avaneb aga juba uuel aastal, kus alustatakse taas Austraaliast – seal on Djokovic viimasel kolmel aastal võitnud ja nüüd on edu koefitsiendiks 2.25.

Turniiril üheksandana asetatud Kontaveit kaotas avasetis kohe enda servigeimi, kuid võitis seejärel viis geimi järjest ja asus 5:1 juhtima. Siis õnnestus küll Vondroušoval üks murre tagasi saada ja enda servil kaks settpalli ära päästa, kuid seejärel päästis Kontaveit enda pallingul kaks murdepalli ja vormistas kolmandal settpallil 6:3 setivõidu, kirjutab ERR-i spordiportaal.

Teises setis päästis Kontaveit neljandas geimis murdepalli ja murdis seejärel kohe ise Vondroušova servi, asudes 3:2 juhtima. Seitsmendas geimis murdis Kontaveit taas, minnes 5:2 ette, kuid Vondroušova sai taas ühe murde tagasi ja päästis siis enda pallingul kaks matšpalli. Kontaveit vormistas oma servil võidu neljandal matšpallil.