Négygólos Bayern-diadal Leverkusenben

17 október 2021 23:22:11 CET

A Bayern München parádés első félidőt produkált, és 5-1-re diadalmaskodott a Bayer Leverkusen ellen idegenben a Bundesliga 8. fordulójának vasárnapi játéknapján, így a tabella élére ugrott.

A Bayern legközelebb a Bajnokok Ligájában lép pályára a portugál Benfica otthonában október 20-án. A Benfica győzelmére 6.00 az odds, a döntetlenre 5.00, míg a müncheni csapat sikerére 1.45 szorzóval lehet fogadni.

A német első osztályú labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában a címvédő Bayern München a Bayer Leverkusen otthonában lépett pályára a vasárnapi játéknapon. A mérkőzés előtt mindkét csapat tudta, ha megnyeri a meccset, a tabella élére áll.
A Bayern azonban nem adott sok esélyt a hazai csapatnak, gyorsan megmutatta, hogy melyik a jobb együttes. Már a 3. percben megszerezte a vezetést a német rekordbajnok, miután egy szabadrúgás után Dayot Upamecano beadása révén Robert Lewandowski kapta meg a labdát, aki egy zseniális mozdulattal lőtt a kapuba (0-1).

Majd következett egy mindent eldöntő nyolcperces periódus, ugyanis a 30. percben Lewandowski megszerezte második gólját is, majd négy perccel később Niklas Süle átlövése megpattant Thomas Mülleren, s onnan a kapuba került a labda (0-3). Ezután Serge Gnabry a 35. és a 37. percben is megzörgette az ellenfél hálóját, s már 5-0-ra vezetett a Bayern.

A Leverkusen a második félidőben sem tudott újítani, a mücheni alakulat pedig már nem hajtott annyira, mint az első játékrészben, de így is dominálta a játékot. A gyógyszertári csapat mégis tudott szépíteni, Patrik Schick szerezte meg a hazai gárda góljat az 55. percben. A mérkőzés állása ezután már nem változott, így maradt az 5-1 a Bayern javára, és ezzel a bajor együttes átvette a vezetést a német bajnokságban.