Sallai Roland újra edzésben

17 november 2021 23:11:14 CET

A Bundesligában szereplő Freiburg magyar támadója, Sallai Roland a hírek szerint a héten újra edzésbe állhat.

Mint ismert, a válogatott csatár október 16-án, az RB Leipzig elleni mérkőzésen (1–1) sérült meg, azóta nem lépett pályára. Azóta újrakezdte az edzéseket, ám a hétvégi, Eintracht Frankfurt elleni bajnokin még biztosan nem játszhat. A vasárnapi találkozó előtt a Freiburg 11 meccsel a háta mögött a harmadik a tabellán, míg vendégek a 14. helyen állnak a bajnokságban. Arra, hogy a jelenleg Bajnokok Ligáját érő pozícióban található hazaiak nyerik a találkozót 1.83 az odds, a döntetlenre 3.60, míg a vendégegyüttes sikerére 4.33 szorzóval lehet fogadni.

Sallai Roland a 2018-ban történt Freiburgba szerződése óta negyedik alkalommal marad ki sérülés miatt csapata keretéből. Ezek közül a 2018-as volt a legsúlyosabb, akkor több mint öt hónapig nem állhatott klubja rendelkezésére. Az előző idényben szerencsésebb volt, csak egy hónapig gyarapította a maródiak listáját. A kevés kihagyás a Bundesliga-teljesítményén is meglátszott, alapemberként 28 találkozón nyolc gólt és hat gólpasszt jegyzett. A mostani idényben eddig nyolc mérkőzésen kapott lehetőséget (ebből négyszer kezdőként), a kanadai táblázaton eddig két (1+1) pontja van.

A vasárnapi párharcnak Sallai Roland hiányában is a hazaiak vágnak neki jobb esélyekkel, ebben a kiírásban eddig csak az éllovas és egyben címvédő Bayern München tudta megverni őket. Az Eintracht Franfurt alsóházi helyezéséből azonban hiba lenne kiindulni, a vendégek leginkább 11 forduló alatt begyűjtött hat döntetlenjük miatt szerénykednek a 14. helyen. A valódi erejüket talán az mutatja meg a legjobban, hogy a ligában egyedüli csapatként le tudták győzni a listavezető Bayernt, ráadásul a bajorok elleni bravúrt az Allianz Arénában érték el.