A Real Madrid nyerte az El Clasicót

24 október 2021 22:16:45 CET

A Barcelona 2-1-re kikapott hazai pályán a Real Madridtól az el Clasicón a spanyol élvonalbeli bajnokság 10. fordulójában.

A Barcelona legközelebb a Rayo Vallecano vendégeként játszik a La Ligában október 27-én. A hetedik helyen álló Rayo Vallecano győzelmére 4.00 az odds, a döntetlenre 3.75, míg a Barca sikerére 1.83 szorzóval lehet fogadni.

Vasárnap délután rendezték meg a spanyol első osztályú bajnokság kiemelt rangadóját, az el Clasicót, amelyen a Barcelona fogadta a Real Madrid csapatát. A katalán együttes rendkívül rosszul kezdte az idényt, viszont ezen a meccsen megmutatta, jobb formára is képes, és nyerni akar, így komoly labdabirtoklási fölényt alakított ki. Ezt majdnem gólra is tudta váltani, ám a 25. percben a jobbszélsőként kezdő Sergino Dest az ötös előtt kapott labdát fölé lőtte hatalmas ziccerben.

A királyi gárda megbüntette a holland játékos kihagyott gólhelyzetét, ugyanis a nyáron a Bayern Münchentől szerződött David Alaba remek egyéni teljesítményt nyújtott: a 90-szeres osztrák válogatott hátvéd szerelte Memphis Depayt a madridi tizenhatosnál, először megjátszotta a brazil Vinícius Juniort, majd felfutott a bal szélen, és végül az ellentámadás végén visszakapta a labdát a Barca tizenhatosának a bal oldali csücskénél, és higgadtan be is fejezte az akciót, nagyszerűen kilőtte a hosszú sarkot, s megszerezte a vezetést csapata számára a 32. percben (0-1). Ezzel Alaba meglőtte első gólját a Real Madrid színeiben.

A szünetben Ronald Koeman, a Barca vezetőedzője pályára küldte a brazil Philippe Coutinhót, aki hamar helyzetbe került, ám a honfitársa, Éder Militao megakadályozta a kísérletét. A Barcelona tovább próbálkozott, a holland tréner felküldte Piquét támadni, aki gólhelyzetbe is került a tizenhatoson belül, ám a lövés előtt elesett, elsodorták, s a kontrából pedig Lucas Vázquez vette be Marc-André Ter Stegen kapuját a 90+3. percben (0-2). Négy perccel később a csereként beállt argentin csatár Sergio Agüero szépített, de több ideje már nem maradt a katalán együttesnek, így végül 2-1-re nyert a madridi csapat.

A mérkőzés után a Real Madrid 20 ponttal átvette a vezetést a tabellán, míg a Barcelona egyelőre 15 ponttal a középmezőnyben szerénykedik.