Lendületben maradna az Atalanta

29 november 2021 18:46:13 CET

Kedd este az Atalanta a Venezia csapatát fogadja az olasz Serie A hétközi, 15. fordulójában, azok után, hogy a hétvégén a Juventust győzte le 1-0-ra.

Nem akármilyen skalpot szerzett a legutóbbi fordulóban néhány nappal ezelőtt az Atalanta, hiszen a Massimiliano Allegri-féle Juventust sikerült 1-0-ra legyőznie, ráadásul Torinóban. Az együttes zsinórban a harmadik bajnoki mérkőzésén tudott nyerni, és már október eleje óta veretlen, aminek köszönhetően ott van a tabellán a negyedik helyen.

Kedden az Atalanta hazai pályán aratott 2-0-s győzelmét 7.00 szorzóval lehet megjátszani, míg arra, hogy az első félidő lefújásakor lesz 2-0 az állás 6.00 az odds.

A riválisokkal eddig meggyűlt a bergamói együttesnek a gondja, hiszen a Lazióval és az Interrel döntetlent játszott, míg az AC Milantól otthon kapott ki. Most azonban remek győzelmet aratott Gian Piero Gasperini együttese, amely a Bajnokok Ligájában is érdekelt még, és majd játszik egy ki-ki meccset a továbbjutásért a Villarreallal.

Saját pályáján azonban még nem is megy tökéletesen az Atalantának, hiszen a legutóbbi öt tétmeccséből egyet sikerült megnyernie, háromszor is döntetlent játszott. Ezen a szakember szerint most itt az idő, hogy javítsanak, illetve hozzátette, a Juventus elleni sikernek akkor lesz igazán nagy sikere, ha a kötelezőnek vélt, Venezia elleni bajnokit is behúzzák.

A velencei kiscsapat egyelőre sikerrel veszi a kiesés elleni harcot, jelenleg öt pontra van a vörös zónától. Tett is ezért az elmúlt hetekben, a legutóbbi öt bajnokijából ugyanis kettőt is megnyert, sorrendben az AS Roma (3-2) és a Bologna (0-1) ellen, és még Genovából is el tudott hozni egy pontot (0-0).