Mourinho meglepte csodacseréjét

24 november 2021 23:56:51 CET

Olaszországban az AS Roma ifjúsági akadémiája az egyik legeredményesebb, ha sikeres karriert befutó fiatalok kineveléséről van szó.

A két legendás játékos, Francesco Totti és Daniele De Rossi egyaránt az akadémia zászlóvivői, míg a középpályás Lorenzo Pellegrini nagy lépéseket tett ebben a szezonban azért, hogy egy napon csatlakozzon a duóhoz, mint a Roma saját nevelésű legendája. A Roma szurkolói folyamatosan figyelemmel kísérik feltörekvő fiatalokat, és úgy tűnik, ebben a szezonban Felix Afena-Gyanon lesz a sor.

A 18 éves ghánai támadó vasárnap este a kispadról szállt be, miután a Genoa ellen a 75. percben még 0-0 állt az eredményjelzőn. Nyolc percre rá rögtön a Genoa kapujába juttatta a labdát, ám itt még nem volt vége, a hosszabbításban 25 méterről eresztett meg egy csodálatos lövést, ezzel bebiztosítva a 2-0-s győzelmet José Mourinho együttese számára. Mindössze harmadik Seria A-s bevetése volt ez, korábban a Cagliari és a Milan ellen is csereként jutott szóhoz.

Gyant legközelebb valószínűleg a csütörtöki, Zorya elleni Európa Konferencia Liga-összecsapás során láthatjuk a pályán, a hazai közönség előtt pályára lépő Roma győzelmére 1.11 az odds, a döntetlenre 9.00, míg a vendégegyüttes sikerére 21.00 a szorzóval lehet fogadni.

A ghánai Sunyaniból származó fiatal tehetség 2021 januárjában került a Romához a 2018-ban megalapított EurAfrica FC akadémiájáról. Nem vesztegette sokáig az időt, az U18-as csapatban négy meccsen három gólt lőtt, majd átkerült a Primavera csapatába, ahol az idény végéig négy gólt szerzett.

"Őrületes a tempója és korához képest nagyon erős. A legnagyobb erőssége viszont a góllövési képessége. A személyisége megvan hozzá, hogy a világ legjobbja legyen, és már el is kezdett dolgozni érte. Megígértem neki, ha betalál, akkor megveszem neki azt a méregdrága cipőt, amit régóta szeretne megkapni" – magasztalta játékosát a Roma trénere.

Mourinho betartotta ígéretét, és egy 800 dolláros cipővel ajándékozta meg játékosát. Gyan teljesítménye a ghánai futballszövetség figyelmét sem kerülte el, a hírek szerint fontolóra vették, hogy életében először meghívót kapjon a novemberi világbajnoki selejtezőkre.