Babos Tímea döntős Hamburgban

23 október 2021 22:57:07 CET

A sérülésből visszatérő Babos Tímea két játszmában, 6:4, 7:5-re legyőzte a svájci Susan Bandechhit a hamburgi ITF-torna elődöntőjében.

Babos a világranglistán mindössze 727. horvát Antonia Ruziccsal találkozik a 25 ezer dollár összdíjazású viadal vasárnapi fináléjában. A magyar teniszező diadalára 1.72 az odds, Ruzic sikerére 7.50 a szorzó.

A világranglistán 149. magyar játékos július óta először versenyez, az előző négy hónapot több sérüléssel bajlódva töltötte, és csípősérülése még mindig nem jött teljesen rendben. Ennek ellenére a hamburgi ITF tornán második kiemeltként eddigi összes meccsét megnyerte, a szombati elődöntőben két szoros szettben bizonyult jobbnak az ötödikként rangsorolt svájci Susan Bandecchinél, aki a 210. a világranglistán.

Az 1 óra 42 percig tartó meccsen a torna második kiemelt magyar teniszezője mindkét szettet brékhátrányokból fordította meg. Fordulatos és nagy csata után dőlt tehát el a mérkőzés, amelyen Babos ismét bizonyította, hogy nehéz helyzetekből is képes felállni.

Az 54 perces első szett elején Bandecchi kétszer nyerte el ellenfele szerváját, előnye azonban mindkétszer semmissé lett. A második felvonás ennél is nehezebben indult, a svájci úgy húzott el 4:1-re, hogy 0-ra és 15-re brékelt. Babos azonban tudott váltani és nagyon feljavult, visszajött a meccsbe és 5:5 után 0-ra hozta szerváját, majd fogadóként is két mérkőzéslabdához jutott, amelyekből az elsőt ki is használta.

A magyar játékos ellenfele a hamburgi fináléban az idei U18-as Európa-bajnok, horvát Antonia Ruzics lesz, aki ugyan még csak a 727. a világranglistán, de ezen a tornán is magabiztosan szerepelt.

Babos utoljára 2014-ben nyert ITF-tornát, Poitiers-ben, Franciaországban, azután még egyszer jutott döntőbe, de a 2019-es Ilkley-i torna fináléjában veszített  a román Monica Nicolescu ellen.