Legia "pozytywna" po Napoli

22 października 2021 09:37:11 CET

Trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz, choć był niepocieszony po doznaniu przez jego drużynę pierwszej porażki w Lidze Europy, to sugeruje, że przegrana 0:3 z Napoli nie pójdzie na marne.

Legia Warszawa w czwartkowy wieczór przegrała swój pierwszy mecz w fazie grupowej Europa League, ale mimo tego faktu wciąż pozostaje liderem silnej grupy C.

Mistrzowie Polski prowadzą z sześcioma punktami, a na kolejnych pozycjach są Leicester City oraz Napoli - obie drużyny mają po cztery 'oczka'. Tabelę zamyka z trzema punktami Spartak Moskwa.

Kurs na wygranie grupy C przez Legię wynosi 7.00. Kurs na Napoli wynosi 3.50, a na Leicester 1.83.

Legia jak dotąd zaskakiwała bardzo dobrą formą na tle teoretycznie silniejszych rywali, jednak w czwartek seria ta dobiegła końca po wyjazdowej przegranej 0:3 z Napoli.

Wojskowi przez długi czas opierali się liderowi Serie A, ale w 75. minucie defensywę drużyny z Łazienkowiskiej przełamał Lorenzo Insigne. W końcówce spotkania po trafieniu dołożyli także Victor Osimhen i Matteo Politano.

"Z mojej perspektywy ten mecz do prawie 80. minuty wyglądał w taki sposób, że byliśmy w grze. Nie stworzyliśmy wielu okazji, Napoli miało ich więcej, ale nie mogli ich wykorzystać" mówił po końcowym gwizdku trener Czesław Michniewicz.

"W najlepszym momencie, gdy pojawiły się te okazje, straciliśmy gole" kontynuuował. "Do Warszawy wracamy smutni, ale myślę, że gdy opadną emocje dostrzeżemy pewne pozytywy. Graliśmy z liderem Serie A, a przez długi czas potrafiliśmy się im przeciwstawić".

Kolejne spotkanie w ramach fazy grupowej Ligi Europy Legia rozegra już za dwa tygodnie na własnym terenie, także z Napoli.

Tymczasem w niedzielę legionistów czeka wyjazd do Gliwic na mecz z Piastem w 12. kolejce Ekstraklasy. Mistrz zajmuje 15. miejsce w tabeli, a do lidera traci już 15 punktów, choć ma w zanadrzu dwa zaległe spotkania do rozegrania.