Chelsea "ukradła trzy punkty” - Tuchel

02 grudnia 2021 11:48:08 CET

Thomas Tuchel był daleki od zadowolenia z postawy Chelsea, mimo wygranej 2:1 z Watford i utrzymania czołowej pozycji w tabeli Premier League.

Trwa zacięta walka na szczycie angielskiej ekstraklasy, gdzie prowadząca Chelsea ma jeden punkt przewagi nad urzędującym mistrzem Man City i dwa 'oczka' nad trzecim Liverpoolem.

Wygląda na to, że w obecnym sezonie o tytuł powalczą właśnie te trzy drużyny. Stawka na zdobycie mistrzostwa Anglii przez Chelsea wynosi 67.00, przez Liverpool 7.50, a obrona korony przez City obstawiana jest po 1.12.

The Blues w środowy wieczór nie bez problemów odnieśli zwycięstwo na murawie Vicarage Road, zdobywając wszystkie trzy punkty po trafieniu w 72. minucie Hakima Ziyecha.

W pierwszej połowie mecz został opóźniony o 30. minut po tym, jak jeden z fanów doznał zatrzymania akcji serca.

Wynik spotkania otworzył Mason Mount, ale tuż przed zmianą stron jego stan wyrównał Emmanuel Dennis.

Tuchel przyznał, że Chelsea nie była odpowiednio przygotowana do meczu, oreślając to zwycięstwo "szczęśliwym”.

"Ukradliśmy trzy punkty” skomentował w rozmowie z Amazonem trener Chelsea. "To nie my. Nie byliśmy absolutnie gotowi na ten mecz.

"Być może przegapiłem znalezienie odpowiedniego podejścia, aby przygotować mój zespół. Mieliśmy przerwę z powodu bardzo smutnych okoliczności - mam nadzieję, że ta osoba ma się już dobrze.

"Nawet ta przerwa - po pierwszych 11. minutach gry - nie zmieniła naszego podejścia. Nie radziliśmy sobie z presją, z pierwszą, drugą piłką.

"Dokonaliśmy wiele zmian, ale popełniliśmy zbyt wiele błędów. Nie było lepiej. Jedyne, co mogliśmy zrobić, to wisieć i skupić się na łatwych rzeczach. To była szczęśliwa wygrana” dodał Tuchel.

Chelsea swój kolejny ligowy mecz rozegra w sobotę, kiedy na starcie 15. kolejki zmierzy się na wyjeździe z plasującym się w czołówce West Hamem United.