Salah chce podbić Anglię i Europę

02 grudnia 2021 07:48:49 CET

Mohamed Salah znów zaprezentował swoje niebywałe umiejętności strzeleckie, wskazując że zajęcie przez niego siódmego miejsca w rywalizacji o Złotą Piłkę nie było sprawiedliwe. W planach ma podjęcie kolejnych kroków potwierdzających, że należy ścisłej światowej czołówki.

FC Liverpool po raz pierwszy od 2016 roku wygrał derby Merseyside na stadionie Evertonu. Zrobił to, rozbijając rywala w stosunku 4:1. Cenne punkty pozwoliły The Reds utrzymać się tuż za czołówką ligi i odskoczyć grupie pościgowej.

Mistrzowie Anglii sprzed dwóch sezonów wygrali trzy ostatnie mecze, ale walka o kolejny triumf znów będzie ciężka – 4 grudnia zmierzą się z zajmującymi szóste miejsce w lidze Wolves, a kurs na ich wyjazdowe zwycięstwo wynosi 1.36, podczas gdy na trafienie Mohameda Salaha 1.66, a na liczbę bramek w meczu powyżej granicy 2,5 goli 1.66.

Tymczasem w środę worek z bramkami Liverpoolu w dziewiątej minucie otworzył Jordan Henderson, który dziesięć minut później asystował przy trafieniu Salaha. Egipcjanin na 3:1 podwyższył w drugiej połowie, a wynik meczu ustalił Diogo Jota (przy tym golu drugą asystę zanotował Andy Robertson).

Dla Salaha były to trafienia nr 12 i 13 w samej lidze, a we wszystkich rozgrywkach bieżącego sezonu zapisał przy swoim nazwisku 19 goli i 19 asyst. Wyniki najlepszego afrykańskiego piłkarza Premier League w historii imponują, ale podczas ostatniej gali Złotej Piłki zajął dopiero siódme miejsce. Podrażniony Mo chce teraz jeszcze mocniej udowodnić światu, że zasłużył na więcej.

„Chcę strzelić w tym sezonie dużo więcej goli. Mam nadzieję, że tak się stanie. Moim pierwszym celem jest jednak wygranie czegoś z klubem: ligi lub Ligi Mistrzów, ale najlepiej obu” – zapowiedział Salah.