Genialny mecz dla Nafciarzy

06 listopada 2021 12:13:35 CET

Leon Draisaitl zapewnił Edmonton Oilers dziewiąte zwycięstwo w 10 meczach sezonu. Nafciarze pokonali u siebie New York Rangers 6:5 i umocnili się na prowadzeniu w Konferencji Zachodniej.

Oilers po 10 pierwszych meczach sezonu należą do najlepszych zespołów w lidze. Lepszy start (wśród zespołów, które rozegrały 10 meczów) zanotowali jedynie hokeiści Florida Panthers, których triumf w walce o Puchar Stanleya wyceniany jest na 8.00, podczas gdy wygrana Oilers 36.00.

Ostatniej nocy ekipa z Edmonton dowiodła twardego charakteru, pokonując w dogrywce New York Rangers 6:5 – przebieg rywalizacji był niezwykle emocjonujący.

Goście z Nowego Jorku objęli prowadzenie już w drugiej minucie meczu, ale stracili je jeszcze w pierwszej tercji. W ciągu siedmiu minut drugiej odsłony zbudowali prowadzenie 4:1, aby roztrwonić je przed upływem czwartej minuty finałowej odsłony. Na stratę trzech bramek z rzędu odpowiedzieli trzecim już objęciem prowadzenia, ale zarówno w końcówce meczu, jak i w dogrywce zabrakło im argumentów i szczęścia.

„Wykonaliśmy doskonałą robotę, gdy wróciliśmy w trzeciej tercji do gry. Nie podobało mi się to, że znów oddaliśmy prowadzenie, ale strzelenie kolejnego wyrównującego trafienia było wyjątkową chwilą. Trybuny naprawdę grały razem z nami, to była ekscytująca noc” – komentował po meczu Connor McDavid, który strzelił gola na wagę dogrywki.

W całym meczu McDavid oprócz gola zapisał przy swoim nazwisku również dwie asysty. Strzelec bramki dającej zwycięstwo, Draisaitl, zanotował dwie asysty. Dwa gole zdobył natomiast Jesse Puljujarvi, a trzy asysty Darnell Nurse. Gola i dwie asysty zanotował także Tyson Barrie.

Po stronie Rangers dwa trafienia zanotował Mika Zibanejad, a po golu i asyście przy swoich nazwiskach zapisali Chris Kreider i Filip Chytril.