Getzlaf osiągnął granicę 1000 punktów

17 listopada 2021 11:36:37 CET

Ryan Getzalf zdobył asystę w wygranym przez Anaheim Ducks meczu z Washington Capitals i przeszedł do historii NHL. Kaczki wygrały ósmy mecz z rzędu i objęły prowadzenie w Konferencji Zachodniej.

Kaczki już po raz ósmy z rzędu nie znalazły godnego siebie przeciwnika, choć już siódmy raz w sezonie musiały walczyć w dogrywce. Kurs na zdobycie przez nich mistrzostwa wynosi 51.00, a na ich ostatniego rywala, Capitals, 23.00.

Ostatniej nocy szczególne powody do świętowania miał Getzalf, który został pierwszym w historii hokeistą Anaheim i siódmym aktywnym, który w swojej karierze osiągnął granicę 1000 punktów zdobytych w NHL.

Dokonał tego, asystując przy otwierającym wynik spotkania golu Cama Fowlera z czwartej minuty meczu. Dla Ryana to już 17. asysta w sezonie, a na koncie ma także jedno trafienie. Pod względem asyst w całej lidze tylko dwóch zawodników jest od niego w tym sezonie lepszych.

„Ja tylko próbuję robić to, co mogę, wykorzystując moje najlepsze umiejętności. Wciąż czuję, że sporo robię i rzucam wyzwanie innym zawodnikom” – skomentował 36-latek, który w 2007 roku zdobył z Kaczkami Puchar Stanleya.

W tym meczu zwycięstwo Ducks przyszło dopiero po dogrywce, którą zakończył Trevor Zagras w czwartej minucie i 14. sekundzie. Nie była to jego pierwsza bramka tego dnia. Wcześniej wyprowadził Ducks na prowadzenie 2:1.

Po stronie Caps gole zdobyli Tom Wilson i Garrett Pilon, a po dwie asysty zanotowali John Carlosn i Martin Fehervary.