Hurricanes gotowi na wojnę

04 listopada 2021 09:17:29 CET

Hokeiści Carolina Hurricanes zmietli Czarne Jastrzębie z Chciago Blackhawks i cieszą się serią dziewięciu zwycięstw od początku sezonu. Lider tabeli szykuje się na najpoważniejszy test dotychczasowej części kampanii.

Czy ktoś jest w stanie zatrzymać rozpędzone Huragany? Z pewnością nie jest to ekipa z Chicago, która poległa w stosunku 3:4 na własnej hali. Hurricanes po dziewięciu meczach sezonu cieszą się kompletem 18 punktów i bilansem 37 strzelonych goli przy 15 straconych, a kurs na zdobycie przez nich mistrzostwa wynosi 9.00.

Obecnie żaden zespół nie może się z nimi równać pod względem defensywy, a w ofensywie skuteczniejszy jest jedynie zespół Edmonton Oilers, natomiast jeśli chodzi o ducha walki, ponownie najlepszy może być zespół Hurricanes.

Goście meczu z ostatniej nocy dwukrotnie musieli odrabiać straty. Najpierw przegrywali już od 95. sekundy meczu, a gdy odrobili straty, otrzymali dwa kolejne ciosy i przegrywali 3:1. Druga połowa spotkania należała jednak do nich i najpierw zdobyli trafienie kontaktowe, a w trzeciej tercji rozwiali marzenia gospodarzy o choćby jednym punkciku.

W zespole Huraganów gola i asystę zdobył Derek Stepan, a dwie asysty zanotował Andriej Swecznikow, natomiast wśród Blackhawks dwa trafienia zanotował Alex DeBrincat, a gola i asystę przy swoim nazwisku zapisał Patrick Kane.

Huragany o przedłużenie serii zwycięstw do 10 zagrają w znacznie trudniejszym starciu. Ich rywalem będzie wicelider Konferencji Wschodniej i całej ligi, Florida Panthers, który w ostatnim meczu poniósł pierwszą w sezonie porażkę, ale w każdym meczu zdobywał co najmniej jeden punkt.