Klonowe Liście wygrały genialną wymianę ciosów

16 stycznia 2022 11:11:20 CET

St. Louis Blues pomimo wielkich starań nie zdołali pokonać Toronto Maple Leafs w bogatym w gole starciu czołowych ekip NHL. Klonowe Liście wygrały na wyjeździe 6:5, przerywając serię trzech meczów bez zwycięstwa w regulaminowym czasie gry.

Kurs na zdobycie Pucharu Stanleya przez Toronto Maple Leafs wynosi 10001.00, a na zgarnięcie tytułu przez St. Louis Blues 17.00. W bezpośrednim starciu obu ekip nie zabrakło emocji, ale to przyjezdni z Toronto zyskali 2 punkty i awansowali na piąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Nutki na prowadzenie wyszły w czwartej minucie, ale po 10 minutach przegrywały 3:1. Początek kolejnej tercji ponownie należał do nich i doprowadziły do wyrównania tylko po to, aby przed półmetkiem zmagań Maple Leafs ponownie wyszli na prowadzenie.

Tym razem Nutki nie czekały ze zdobywanie goli do początku nowej tercji i wyrównały w 17. minucie drugiej odsłony, a następnie wyszły na prowadzenie w na początku tercji finałowej, ale w drugiej części odsłony ponownie lepsza była ekipa z Toronto, która dwoma trafieniami w czasie pięciu minut zapewniła sobie imponujące zwycięstwo.

„To było szaleństwo. Oczywiście nie chcemy grać takich meczy, ale wykonaliśmy doskonałą pracę nawet pomimo utraty prowadzenia. Cały czas walczyliśmy i możemy być zadowoleni z wyniku” – mówił po meczu Mitchell Marner.

Marner oraz Auston Matthews zdobyli po golu i asyście, a po dwie asysty mieli Morgan Rielly i Pierre Engvall.

W zespole gospodarzy, którzy zakończyli serię 13 domowych meczów z punktami, dwa trafienia zanotował Ryan O’Reilly, gola i asystę zanotowali Niko Mikkola, Robert Thomas i Brandon Saad, a dwie asysty przy swoim nazwisku zapisał Jordan Kyrou.

Zakłady na Hokeja na lodzie

bet365 otrzymało odpowiednie licencje na prowadzenie działalności w Hiszpanii, przyznane przez Dirección General de Ordenación del Juego.