Kojoty sięgnęły po pierwsze zwycięstwo w sezonie

07 listopada 2021 11:25:38 CET

Arizona Coyotes w końcu mają powody do radości, ponieważ w nocy z soboty przerwały serię 11 porażek z rzędu, wygrywając z Seattle Kraken 5:4 po fascynującej walce.

Ani Kojoty, ani Kraken nie należą do kandydatów do walki o mistrzostwo. Kurs na zdobycie tego tytułu przez liderujące na zachodzie Edmonton Oilers wynosi 36.00, a na najlepsze w całej lidze Florida Panthers 8.00.

Arizona do tej pory zdobyła tylko jeden punkt w drugim meczu sezonu, kiedy to po rzutach karnych przegrała z Buffalo Sabres. Później często nie potrafiła się nawet zbliżyć do kolejnej zdobyczy punktowej, notując trzy mecze bez strzelonego ani jednego gola.

Spotkanie z Kraken początkowo zapowiadało następną wielką katastrofę, ponieważ już po 59. sekundach gry gospodarze przegrywali 2:0, a pierwszą tercję kończyli przy wyniku 1:3.

W drugiej odsłonie odrobili część strat, a w trzeciej najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie, które utrzymywali do 18. minuty i 42. sekundy. Na ich odpowiedź po stracie gola nie trzeba było długo czekać, ponieważ na ponowne wyjście na prowadzenie potrzebowali tylko 13 sekund, gwarantując sobie najszczęśliwszy moment sezonu.

„Jesteśmy dumni z tego, w jaki sposób wróciliśmy do gry. Nie byliśmy perfekcyjni i nigdy nie będziemy, ale walczyliśmy przez pełne 60 minut. Wierzyliśmy w siebie i w to, co powinniśmy zrobić, a w końcu znaleźliśmy sposób” – komentował po meczu trener Kojotów, Andre Touringy.

Coyotes do zwycięstwa poprowadził Lawson Crouse, który zdobył dwa gole. Trzy asysty zaliczył Shayne Gostisbehere, a dwie Johan Larsson.