Owieczkin ustrzelił hat-tricka

27 listopada 2021 09:31:42 CET

Aleks Owieczkin zademonstrował swoje najwyższe umiejętności w hitowym meczu czołowych zespołów Konferencji Wschodniej. Rosjanin poprowadził Washington Capitals do zwycięstwa 4:3 nad Florida Panthers.

Ostatniej nocy doszło do spotkania dwóch kandydatów do mistrzostwa NHL. Kurs na triumf na koniec sezonu Capitals wynosi bowiem 23.00, a Panthers 8.00.

Worek z golami ostatniej nocy otworzyli grający w roli gości hokeiści z Florydy, ale gdy Caps rozpoczęli strzelanie na początku drugiej tercji, w ciągu trzech minut odskoczyli rywalowi na 3:1 i nie stracili prowadzenia do końca meczu.

Pierwszego gola dla gospodarzy w czasie gry w osłabieniu strzelił Tom Wilson, a następnie dwa gole w czasie 56 sekund zdobył Owieczkin, który swojego trzeciego gola zdobył na początku finałowej odsłony.

Dla legendarnego Rosjanina był to 28. hat-trick w NHL. Od początku sezonu zdobył już 36 punktów (18 goli i 18 asyst) – jest wiceliderem klasyfikacji strzelców i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji asystentów.

„Jeśli mam szansę oddania strzału, strzelam. Jeśli mam szansę podania, podaję. To bardzo proste” – skomentował po meczu Aleks.

Oprócz Owieczkina na pochwałę zasłużył Jewgienij Kuzniecow, który zapisał przy swoim nazwisku trzy asysty. Ilja Samsonow zanotował natomiast 19 skutecznych interwencji.

W zespole Panter trafienia zdobyli Jonathan Huberdeau, Sam Reinhart i Carter Verhaeghe.

Tymczasem Capitals czeka w najbliższym czasie kolejny wielki mecz. W niedzielne popołudnie zagrają z liderem konferencji, Carolina Hurricanes – obie ekipy mają po 31 punktów.