Jokic pomógł Nuggets się przełamać

30 listopada 2021 11:14:59 CET

Nikola Jokic wrócił do składu Denver Nuggets i pomógł swojej drużynie przerwać najdłuższą serię porażek od prawie sześciu lat. Serb i jego koledzy odprawili Miami Heat.

Zespół Nuggets wyrównał swój bilans na 10-10, a w składzie z Jokiciem jego szanse na triumf w Dywizji Północnozachodniej wciaż są relatywnie wysokie - kurs na wygranie dywizji przez Nuggets wynosi 15.00, a ponowne zdobycie nagrody MVP przez Jokicia obstawiane jest po 5.50.

Jokic wrócił na parkiet po tym, jak nie grał w ostatnich czterech meczach z powodu kontuzji nadgarstka.

Panujący MVP zdobył 24 punkty, miał 15 zbiórek i siedem asyst, gdy Nuggets pokonali Heat wynikiem 120:111, przerwając najdłuższą passę - sześciu kolejnych porażek - od prawie sześciu lat.

Aaron Gordon dodał 20 'oczek', a Jeff Green 12. Goście z Denver trafiali na 58-procentowej skuteczności w dniu, w którym ogłoszono, że Michael Porter Jr., który został ograniczony do dziewięciu występów w tym sezonie, nie uniknie operacji kręgosłupa.

Po drugiej stronie boiska obniżony poziom absencjami dwóch kluczowych graczy próbował niwelować inny lider Żaru - Bam Adebayo, który zakończył mecz z 24 punktami i 13 zbiórkami.

W szeregach Miami brakowało nie tylko Jimmy'ego Butlera, który nie zagrał z powodu urazu kości ogonowej, ale także mającego problemy z "bolesnością ciała" Tylera Herro. Na nic zdały się również wysiłki Kyle'a Lowry'ego, który skompletował 17 punktów i 14 asyst.

Nuggets rozegrają teraz aż sześć meczów z rzędu na własnym terenie, począwszy od podjęcia Orlando Magic. W następnej kolejności ugoszczą New York Knicks, Chicago Bulls, NO Pelicans i dwukrotnie SA Spurs.