Wicemistrz z pierwszym zwycięstwem

23 października 2021 12:06:21 CET

Phoenix Suns odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując Los Angeles Lakers 115:105, a Chris Poul przekroczył magiczną barierę 20 000 punktów rzuconych w całej karierze.

To, co nie udało się Słońcom na własnym parkiecie, udało się z dala od domu. Kurs na zdobycie przez nich mistrzostwa w rozpoczynającym się właśnie sezonie wynosi 15.00, a na obronę tytułu przez Milwaukee Bucks 9.00.

Ostatniej nocy Jeziorowcy byli w stanie stawiać opór gościom tylko w pierwszej kwarcie, którą wygrali 26:23, i w pierwszej części drugiej, ale gdy stracili kontakt z rywalem, nie mieli szans i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 57:44.

W drugiej połowie dominacja Słońc była przytłaczająca i zbudowali sobie przewagę przekraczającą 30 punktów. Najlepszy wynik w całym meczu uzyskał Chris Paul, który łącznie zainkasował 23 punkty i 14 asyst, zostając pierwszym zawodnikiem w historii NBA, który w całej karierze ma 20 000 punktów i 10 000 asyst.

Ponadto został 47. zawodnikiem w historii z co najmniej 20 000 punktów, a pod względem asyst (10 299) zajmuje piąte miejsce w historii.

Tymczasem 22 oczka przy swoim nazwisku ostatniej zapisał Devin Booker, natomiast 21 punktów rzucił Mikal Bridges, a 15 zbiórek i osiem punktów miał Deandre Ayton.

Po drugiej stronie parkietu Anthony Davis rzucił 22 punkty i miał 14 zbiórek, LeBron James zanotował 25 oczek, Russell Westbrook 15 punktów i 11 zbiórek, a Carmelo Anthony 16 punktów.

„Budowanie zespołu to proces i wiem to z pierwszej ręki. To nie dzieję się z dnia na dzień, nawet jeśli tego bardzo chcesz. Potrzebujemy czasu, okaże się dopiero, jak dużo. W tej chwili musimy kontynuować walkę” – skomentował James drugą już porażkę Lakers, czyli mistrzów z 2019 roku.