FC Arges o stopeaza pe FC Voluntari

24 octombrie 2021 00:41:46 CET
Ciobotariu

FC Arges a castigat sambata in deplasare cu FC Voluntari, scor 0-2, si a intrerupt astfel seria celor sase victorii consecutive ale echipei antrenate de Liviu Ciobotariu.

La Voluntari, gazdele si-au creat mai multe ocazii de gol (12-10), dar oaspetii au trimis mai multe suturi pe poarta (3-4), iar doua dintre acestea au insemnat si golurile victoriei; Denis Dumitrascu a marcat in minutul 64, iar Antun Palic in min. 80.

Etapa viitoare, FC Arges va intalni FCSB tot in deplasare, dar pana atunci puteti paria pe meciul de luni, zi in care CFR Cluj are cota 1.75 sa invinga Sepsi Sfantu Gheorghe, cotata cu 5.25 sa castige cele trei puncte in Gruia.

Suntem si noi intr-o pasa buna. Cred ca e al noualea meci fara infrangere.

Andrei Prepelita

„Stiam parcursul lor foarte bun si ca FC Voluntari este o echipa bine organizata. I-am analizat foarte bine si ma bucur pentru aceasta victorie. In prima repriza, ei au avut mai multe sanse de a marca, pe niste greseli personale ale noastre.

Dupa aceea, am pus la punct lucrurile la pauza si am jucat mult mai bine in repriza a doua. Niciodata nu poti sa te multumesti cu un egal. Stiam ca vom avea un meci foarte greu, dar suntem si noi intr-o pasa buna.

Cred ca e al noualea meci fara infrangere, cu cel din Cupa Romaniei. Avem niste jucatori foarte importanti accidentati. Toti atacantii, practice... Nu ma gandesc acum la play-off, mai sunt multe meciuri de jucat. E bine ca suntem acolo, in partea superioara a clasamentului.

Facem lucrurile asa cum trebuie si sper sa mergem la fel de bine in continuare″, a declarat antrenorul argesenilor, Andrei Prepelita.