Hagi: Un meci mare cu Rapid

05 decembrie 2021 00:02:21 CET

Farul Constanta a trecut de Rapid cu 2-0 sambata, iar la finalul partidei, antrenorul Gheorghe Hagi a recunoscut ca fotbalistii sai au avut poate cea mai solida evolutie din acest campionat.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Virgil Ghita (minutul 42) si Andrei Ciobanu (minutul 59).

In urmatoarea etapa, Farul Constanta va intalni Sepsi Sfantu Gheorghe, dar pana atunci puteti paria pe meciul de duminica, in care FCSB are cota 1.80 sa invinga UTA Arad, cotata la randul ei cu 3.40 pentru a castiga.

N-am mai vazut de mult timp ca echipa mea sa joace asa de bine.

Gheorghe Hagi

In acest context mai trebuie spus ca echipa de la malul Marii Negre a invins Rapid sambata si a oprit astfel seria de sapte partide la rand fara infrangere din dreptul giulestenilor.

„A fost un meci mare cu Rapid. A fost un meci foarte bun facut de noi. Jucatorii au alergat foarte mult. N-am mai vazut de mult timp ca echipa mea sa joace asa de bine.

Sunt multumit de toti pentru cum au interpretat jocul. Stam bine si ma bucur pentru ei. Adversarul a fost foarte bun. Numai noi cred ca i-am pus pe cei de la Rapid intr-o asemenea dificultate pana acum″, a declarat Hagi.

Tehnicianul dobrogenilor a punctat ca se va putea baza curand si pe jucatorii accidentati, motiv pentru care crede ca echipa lui va fi si mai puternica in a doua parte a campionatului.

Daca Rapid a ajuns pentru moment pe locul sase in Liga I, Farul Constanta a urcat provizoriu pana pe pozitia a treia a clasamentului.

„O sa intalnim echipe puternice in continuare, dar si noi suntem puternici! Farul nu este o echipa mica, ne dorim sa fim sus, dar noi suntem intr-un proces de constructie″, a mai spus tehnicianul.