Inca o infrangere pentru Craiova

21 noiembrie 2021 21:44:28 CET
Dan Nistor

Universitatea Craiova a bifat a doua infrangere la rand in Liga I duminica, in meciul cu FC Arges (3-2), in care oltenii au evoluat in inferioritate numerica inca din minutul 12, dupa eliminarea lui Alexandru Cretu.

Ante Roguljic a dechis scorul pentru formatia din Banie in minutul 6, Kehinde Fatai a egalat in minutul 41, iar in repriza a doua au marcat pentru gazde Jafar Arias (49) si Said Ahmed (79), in timp ce pentru oaspeti a mai punctat Dan Nistor (81).

Etapa viitoare, Universitatea Craiova va intalni FCSB, dar pana atunci puteti paria pe meciul in care Dinamo are cota 3.75 sa invinga FC Voluntari, cotata la randul ei cu 1.95 sa castige luni pe teren propriu.

Cred ca si in 10 oameni ne-am creat multe sanse, dar am avut si ghinion.

Laurentiu Reghecampf

La final, antrenorul Laurentiu Reghecampf a declarat ca jucatorii sai meritau cel putin o remiza: „Intotdeauna e dificil sa discuti dupa meci. A fost un joc frumos, in care ambele echipe au incercat sa castige.

Cred ca si in 10 oameni ne-am creat multe sanse, dar am avut si ghinion. Reactia jucatorilor mei a fost foarte buna. Ce este foarte rau pentru noi este rezultatul. Nu meritam sa pierdem.″

Mai departe, tehnicianul oltenilor a amendat gafa fundasilor Marius Constantin si Vladimir Screciu, care nu au putut respinge o minge la mijlocul terenului si le-au dat ocazia gazdelor sa marcheze.

„Greseli mari mai ales la golul doi. Trebuia sa jucam simplu, mai ales ca eram in 10 oameni. Dar sunt jucatori tineri, care au nevoie de jocuri, de experienta si sunt convins ca vor creste

Nu am inteles nici momentul de dupa cartonasul rosu, unde noi am avut o perioada mai slaba indiferent ca eram cu un jucator in minus″, a mai spus Reghecampf.

Dupa acest esec, Universitatea Craiova ramane pe locul trei, dar distanta fata de liderii de la CFR Cluj a crescut la 14 puncte.