Iosif: A fost dramatism cu Dinamo

24 octombrie 2021 00:24:04 CET

Despre derby-ul jucat sambata in Stefan cel Mare intre Dinamo si Rapid, scor 1-1, antrenorul Mihai Iosif a declarat ca a fost marcat de dramatism, o dovada in acest sens fiind ca giulestenii au egalat in minutul 90+1, prin Nicolae Carnat, dupa ce Gabriel Torje a deschis scorul in minutul 55.

Formatia din Stefan cel Mare are 10 etape in care nu a strans decat doua puncte si este penultima in clasamentul Ligii I, in timp ce Rapid poate ramane pe sase doar daca UTA nu castiga cu Academica Clinceni.

Etapa viitoare, Rapid va intalni U Craiova 1948, dar pana atunci puteti paria pe meciul de luni, zi in care CFR Cluj are cota 1.75 sa invinga Sepsi Sfantu Gheorghe, cotata cu 5.25 sa castige cele trei puncte in Gruia.

Cred ca este un rezultat echitabil, care multumeste pe toata lumea.

Mihai Iosif

„A fost dramatism si am egalat spre final. Altadata am fost egalati noi spre sfarsit. Cred ca este un rezultat echitabil, care multumeste pe toata lumea. Prima repriza nu a fost reusita pentru noi.

Au fost doua goluri demne de un derby. Foarte frumoase executiilem (atat Torje, cat si Carnat au marcat cu suturi in forta si bine plasate, expediate de la distanta). Ii felicit pe cei doi marcatori, asa cum ii felicit pe toti din echipa mea pentru atitudine.

Trebuie sa fiu atent la meciul din Cupa Romaniei (joi, cu Poli Timisoara, in optimile de finala). Este un campionat lung, iar cand sunt multi absenti mi-e greu sa improvizez. Este posibil sa schimb, pentru ca data trecuta am pierdut patru jucatori dupa jocul din Cupa Romaniei″, a declarat Mihai Iosif.

„Daca ne uitam pe clasament, trebuia sa castigam. Dar e un derby, ei au fost motivati, noi am inceput mai slab ambele reprize si e bine ca plecam un punct. Dinamo are o echipa buna si poate sa bata pe oricine in Romania. Sper sa prindem play-off-ul″, a declarat portarul Horatiu Moldovan.