Reghe nu depune armele

29 noiembrie 2021 17:05:58 CET

Laurentiu Reghecampf continua sa creada in sansele Universitatii Craiova de a deveni campioana in Liga 1, chiar daca echipa sa a fost invinsa de FCSB in derby-ul de duminica.

Ros-Albastrii s-au impus cu 3-2 in Banie si au ajuns la cinci puncte in urma liderului CFR Cluj, care joaca impotriva Academicii Clinceni luni seara, avand cota 1.045 sa castige, in vreme ce oaspetii sunt cotati cu 13.00 sa nu piarda in Gruia.

In schimb, Craiova a bifat al treilea esec la rand si a coborat pe locul patru al clasamentului, la egalitate de puncte cu Rapid si FC Botosani, care se afla pe urmatoarele doua pozitii, si la 14 lungimi distanta de CFR.

Cu siguranta vom lupta pentru titlu pana la capat.

Laurentiu Reghecampf

Oltenii pareau ca vor obtine un rezultat bun in meciul de acasa, dupa ce Andrei Ivan a deschis scorul din penalty (13), insa s-au vazut condusi pana in pauza gratie golurilor marcate de Andrei Dumiter si Adrian Sut, pentru ca Andrei Cordea sa aduca victoria in prelungirile partidei, in conditiile in care George Campanu egalase in minutul 57.

Reghecampf s-a aratat dezamagit de deznodamantul partidei, in conditiile in care echipa sa a dominat in a doua repriza, dar ramane optimist in privinta viitorului, considerand ca jocul oltenilor va incepe sa dea mult mai multe roade.

El a declarat: „A fost un meci pierdut nemeritat, dar cand vrei sa lupti pentru titlu, sari la cap si respingi mingea”.

„Suntem in spate si va fi greu sa recuperam distanta fata de lider. Uitati-va la CFR, nu joaca un fotbal asa cum jucam noi, dar cand are 1-0, profita.”

„Cu siguranta vom lupta pentru titlu pana la capat. O sa fim acolo cu sansa a treia, a cincea, nu mai conteaza, dar vom fi acolo.”