Djokovič vydal pred French Open varovanie

23 septembra 2020 00:48:16 CET

Novak Djokovič verí, že sa môže dostať do tej najlepšej formy pred French Open po tom, ako vyhral Italian Open.

Srbský tenista sa musel v úvode tohto mesiaca predčasne porúčať z prestížneho Grand Slamu US Open, z ktorého bol diskvalifikovaný po zásahu jedného z rozhodcov zlostne odpálenou loptičkou. Djokovič si z toho ale zjavne ťažkú hlavu nerobí, v taliansku na podujatí série Masters 1000 zvíťazil a získal tam svoj piaty titul, už tridsiaty šiesty na tejto úrovni.

Vo finále v Ríme si Djokovič poradil v dvoch setoch s Diegom Schwartzmanom, ktorého porazil s výsledkom 7:5 a 6:3, na ceste do poslednej fázy podujatia prekonal aj Caspera Rudda, Dominika Koepfera, Filipa Krajinoviča a Salvatoreho Carusa.

17-nísobný víťaz turnajov Grand Slam sa už teraz sústredí na French Open, ktorý vyhral v kariére iba raz v roku 2016, Srb je rád, že turnaj vyhral, hoci priznal, že ešte stále nehral svoj najlepší tenis:

"Je samozrejmé, že tento turnaj mi prišiel vhod, potreboval som čo najskôr zabudnúť na spomínanú príhodu. No ak mám byť úprimný, nehral som môj najlepší tenis, nechcem znieť arogantne, som spokojný s titulom, no jednoducho viem, že dokážem zaradiť aj vyššie rýchlosti."

Stavte si na Novaka Djokoviča ako na víťaza French Open, kurz na jeho triumf je 3.00.

So Živým vysielaním od bet365 môžete na svojom PC sledovať viac ako 60.000 športových udalostí každý rok.