Benítez pod ešte väčším tlakom

02 decembra 2021 00:40:49 CET

Tréner Evertonu FC Rafael Benítez bude po zbabranom derby s Liverpoolom pod ešte väčším tlakom, Toffees súperovi podľahli so skóre 1:4.

Everton je vo futbalovej kríze a hoci tá bola potvrdená už dávnejšie sériou nepriaznivých výsledkov, klub v stredu večer v derby sledovanom všetkými fanúšikmi so susedmi z Liverpoolu nedokázal potrápiť protivníka a inkasoval od neho na vlastnom ihrisku štadióna Goodison Park štyri góly. Domáci skórovali iba raz a kurz na to, že sa na konci sezóny prepadnú do nižšej súťaže Championship, je 5.50.

Duel bod pod jednoznačnou kontrolou hostí už od úvodných minút, Jordan Henderson zariadil prvý gól v deviatej minúte a Mohamed Salah pridal druhý iba o 10 minút neskôr. A hoci pred polčasom Gray znížil na 1:2, Salah a Diogo Jota v druhej časti hry uzavreli na konečných 4:1.

To znamená, že Everton v posledných šiestich ligových kolách získal iba jediný bod a fanúšikovia už teraz volajú po odchode Beníteza. Ten ale novinárom na tlačovej konferencii na margo svojej budúcnosti povedal:

"Nie, som profesionál a mám dostatok skúseností. Vidím tím, ktorý do hry dáva všetko. Odovzdanosť hráčov je viditeľná. Musíme to analyzovať a potom musíme na základe doho spraviť tie správne rozhodnutia."