Citizens sa potrápili s Villou

02 decembra 2021 00:42:12 CET

Manchester City sa v stredu večer tešil z tesnej výhry 2:1 nad Aston Villou, v tabuľke je stále na druhom mieste.

Manchester City si aj po netradičnom ligovom kole v strede týždňa udržal svoj post v tabuľke, jeho strata na prvú Chelsea Londýn je aj naďalej jednobodová. Zostava trénera Pepa Guardiolu si musí dávať veľký pozor na tretí Liverpool, ktorý je na tom iba o bod horšie a využije akúkoľvek chybu klubov nad ním. Kurz na to, že Manchester obháji svoj majstrovský titul, je 1.12.

Aston Villa hrala pred vlastným publikom, no hostia zo severnej časti krajiny mali v prvom polčase prevahu, Ruben Dias v 27. minúte predviedol prvý gól duelu a Bernardo Silva pred prestávkou pridal aj druhý. Ollie Watkins síce v druhej časti hry znížil na 1:2 a Villa začala na Manchester tlačiť, ten sa ale nevzdal a jeho obrana útoky odrazila.

Guardiola bol s výkonmi hráčov nadmieru spokojný a na tlačovej konferencii povedal:

"To, čo doteraz dokázali, najmä v skupinovej fáze [Ligy majstrov], ktorá bola taká ťažká, a v Premier League po toľkých víťazstvách - som za hráčov veľmi vďačný."

"Viem, čo znamená vyhrať Premier League. Väčšina tímov po víťazstve prepadne v ďalšej sezóne. Pozrite sa na posledných desať víťazov. Čo sa stane v ďalšej sezóne? Dramaticky klesajú, ale my sme stále v hre."