Leicester čaká Brentford

23 októbra 2021 10:54:37 CET

Kouč Brendan Rodgers chválil predvedený výkon tímu, ktorý v Európskej lige UEFA vyhral nad Spartakom Moskva ako dobrú prípravu pred ďalším ligovým kolom.

V nedeľu na Leicester čaká v lige Brentford a kurz na ďalšie víťazstvo v rade má tento klub 2.60.

Kouč hlavne pochválil Patsona Daka potom, čo útočník Zambie strelil všetky štyri góly počas dramatického zápasu Európskej ligy proti Spartaku Moskva 4:3.

Bolo to iba štyri dni po skvelom víťazstve domácich 4:2 proti Manchestru United, čo pokračoval Leicester vo výbornej streleckej forme aj proti Spartaku Moskva.

Leicesteri sa pritom v úvodných dvoch zápasoch Európskej ligy nedarilo vyhrať, ale proti Spartaku to už bolo iné kafe, keď najväčšou hviezdou tímu bol Daka.

Dvadsaťtriročný futbalista to nemal ľahké na King Power Stadium po svojom letného príchode z Red Bullu Salzburg za 22 milióna libier. V sobotu sa už Daka zapísal medzi strelcov a v tom pokračoval aj v Moskve.

Tím trénera Rodgersa na začiatku zápasu prehrával už 0:2, ale reprezentant Zambie do polčasu znížil na 1:2.

Daka potom počas 30. minút v druhom polčase nastrieľal tri góly a zaistil tak svojmu tímu víťazstvo, ktorý je teraz v skupine C na druhom mieste so ziskom štyroch bodov.

Po zápase o Dakovo Rodgers povedal: "Bol neuveriteľný. Streliť štyri góly v jednom zápase je úžasné. Ten prvý nám pomohol sa vzchopiť."