Tuchel s výhrou nebol spokojný

02 decembra 2021 09:21:55 CET

Tréner Chelsea Londýn Thomas Tuchel nebol vôbec spokojný so spôsobom, akým jeho tím získal so šťastím tri body v zápase s Watfordom.

Blues sú dlhodobými lídrami v anglickej Premier League a práve tento fakt sa mohol zmeniť v stredu večer, ak by káder nemal dostatočnú dávku šťastia. Watford ani zďaleka nepatrí medzi najhorúcejších favoritov v lige, no ani tímy z nižších pozícii v tabuľke nesmú byť podceňované a práve to podľa všetkého spravila zostava Chelsea, na sklamanie jej kouča. Kurz na to, že Chelsea bude o niekoľko mesiacov oslavovať majstrovský titul v Anglicku, je 67.00.

Watford hral na domácej pôde a iba relatívne nedávno dokázal prekvapiť Manchester United výhrou 4:1, no Mason Mount v 29. minúte gólom naznačil, že tento duel nebude prebiehať rovnako. Emmanuel Dennis ale dve minúty pred prestávkou nepotešil hostí gólom do šatne a vyrovnal na 1:1.

Chelsea sa poriadne natrápila až do 72. minúty, kedy o jej výhre rozhodol Hakim Ziyech, no Tuchel nebol ani zďaleka spokojný s tým, čo od svojich zverencov videl, pre Amazon povedal:

"Toto nie sme my, na dnešný zápas sme absolútne neboli pripravení. Možno som nevyužil ten správny prístup na to, aby som tím dostatočne dobre pripravil. Mali sme veľa príležitostí, no aj priveľa zlyhaní. Počas duelu sa to nezlepšovalo. Jediné, čo sme dokázali robiť, je využívať ľahké šance, hrať v pokojnom tempe. Bolo to víťazstvo so šťastím."