AC Miláno vedie Série A

24 októbra 2021 11:13:10 CET

Celok AC Miláno v sobotu porazil Bolognu 4:2 a je po deviatich ligových kolách zatiaľ bez prehry v boji o trofej Scudetto.

Dokonca hral aj Zlatan Ibrahimovič prvýkrát v sezóne od prvej minúty a hneď sa stal hrdinom zápasu. Švéd najprv asistoval Rafaelovi Leaovi na trefu na 1:0.

Za stavu 2:0 pre Miláno a výhody jedného hráča navyše si ale strelil vlastný gól, len o tri minúty neskôr svietil na tabuli stav 2:2.

Potom, čo ďalší hráč Bologni videl červenú kartu, Milan získal späť vedenie a sám Ibra skóroval na 4: 2 a stal sa štvrtým najstarším strelcom Serie A v histórii. V túto chvíľu si môžete staviť na víťaza Serie A 2021/2022. Juventus má kurz 21.00, Inter Milán 2.20 a AC Miláno 5.50.

Stefano Piola mal po sobotňajšom zápase Serie proti Blogni zmiešané pocity. Kouč sa po strelení dvoch gólov nepáčil prístup jeho zverencov, teraz hlási zákrok.

AC Miláno však urobil obrovskú chybu v prístupe k súťaži, ktorá ho stála dvojgólové vedenie vo výhode. Piola nebol spokojný a povedal:

"Urobili sme chybu, keď sme si mysleli, že s prevahou 2:0 a výhodou jedného hráča je zápas u konca. Ak prestanete hrať dobre, riskujete, že prejdete iným scenárom. Našťastie sme ukázali našu silu a pokračovali v boji."

"Koniec koncov je to veľmi, naozaj, veľmi dôležité víťazstvo. Teraz musíme znovu získať svoju duševnú a fyzickú energiu a potom sa vyvarovať ďalších chýb tohto druhu," dodal tréner.